Site Loader

Gerber to jedna ze znanych i lubianych marek produktów spożywczych dla małych dzieci. W jej ofercie znajdziemy nie tylko przeciery, ale i zdrowe zupki, dwudaniowe obiady, desery, soki z wyciskanych owoców czy odżywcze przekąski. Jak jednak mają się produkty gerber, jeśli chodzi o zbilansowaną i zrównoważoną dietę dla malucha? Czy zapewnią mu odpowiednią ilość witamin i minerałów oraz wzmocnią odporność? 

Wyselekcjonowane składniki

Każdy z produktów Gerber stworzony jest według specjalnej receptury. Ta wymaga świeżych i odpowiednio wyselekcjonowanych składników, do których zaliczają się: owoce i warzywa, chude mięso, zboża (nie tylko glutenowe, ale również i bezglutenowe) oraz ryby. Wśród warzyw pojawiają się przede wszystkim produkty strączkowe, czyli te sprzyjające rozwojowi malucha. Warto zaznaczyć, że Gerber tworzy swoje produkty we współpracy z lekarzami oraz dietetykami. Dlatego nie uświadczymy tu chemicznych wsadów czy cukru białego.

Opcje wegetariańskie

Pośród mięsnych i rybnych propozycji znajdziemy też pokarmy wegeteriańskie. Te posiadają dodatkowe witaminy i minerały, które znaleźć możemy w mięsie, a których często brakuje w produktach bezmięsnych. Zanim zdecydujemy się wpleść do diety naszego dziecka dodatkowe produkty, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Ten określi, jakich wartości brakuje dziecku, a które znajdują się na odpowiednim poziomie. Dobrze też wyrobić w sobie nawyk sprawdzania składu każdego produktu, po który sięgamy. 

Czym wyróżniają się produkty dla dzieci (kaszki, zupy, obiady, desery i inne) marki gerber do kupienia:

– każdy produkt stworzony jest ze specjalnie wyselekcjonowanych składników,

– oparte na świeżych owocach i warzywach,

– wartościowe składniki odżywcze (bogate w witaminy i minerały),

– regularne testy nowych i popularnych produktów,

– różnorodne smaki oraz formy pożywienia,

– dostosowane do potrzeb starszych i młodszych dzieci,

– bez dodatku sztucznych składników oraz nadmiaru cukru. 

Post Author: Daniel